כל עסק יודע שעל מנת למשוך כמה שיותר לקוחות לרכוש דווקא אצלו על פני העסקים המתחרים לו, כדאי מאוד שהוא יציע ללקוחות שלו מגוון דרכי תשלום. אופציות התשלום העומדות על הפרק כיום עבור כל עסק הן: תשלום באמצעות מזומן, תשלום באמצעות כרטיס אשראי, תשלום באמצעות צ'קים, תשלום באמצעות ביט ועוד. חשוב מאוד לדעת שעל אף שאתם מציעים ללקוחות שלכם מגוון רחב של דרכי תשלום, הרי שעליכם להבטיח כי התשלום יגיע אליכם בסופו של דבר במלואו ולא יתעכב יותר מכפי שאישרתם ללקוח.

 

תשלום בשיקים- מה חשוב לדעת?

כאמור, ישנם עסקים המאפשרים ללקוחות שלהם לשלם במגוון רחב של אמצעי תשלום, כולל תשלום באמצעות שיקים. חשוב מאוד לדעת שתשלום באמצעות שיקים יכול להיות בסדר גמור עבור העסק, אך לא פעם, הוא גם יכול להיות סיוט. מצד אחד, אם עסק מאפשר ללקוחות שלו לשלם לתקופה של חצי שנה או שנה הוא מושך אליו לא מעט לקוחות אשר מעוניינים לשלם לתקופה ארוכת טווח. מצד שני, לא פעם יש צורך ללכת להפקיד את השיק באופן פיזי בבנק. על אף שיש אפשרות כיום להפקיד שיקים באמצעות אפליקציה ייעודית, הרי שלא פעם העניינים מסתבכים ולא ניתן להפקיד באופן מקוון את השיק. כמו כן, שיקים יכולים לחזור ועל כן, חשוב מאוד כאשר מקבלים שיק לדאוג לבדוק באמצעות קופה משוכללת האם לשיק יש כיסוי.

 

קופה רושמת לתשלום בשיקים

כיום ישנם קופות רושמות אשר מאפשרות לכל עסק לבדוק את השיק של הלקוח שלו ולוודא כי מדובר בשיק שיש לו אישור. במידה ולשיק אין אישור, בעל העסק לא יקבל אותו ויבקש מהלקוח לשלם בדרך שונה וזאת בכדי להבטיח שהכסף המגיע לו יגיע אליו.

 

למידע נוסף, פנו עוד היום – ברק קופות ממוחשבות.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *