הרבה מאוד עסקים מוצאים את עצמם, בשלב כזה או אחר, מתמודדים עם "תקשורת שלילית" ובמילים אחרות, יחסי ציבור שפוגעים בהם. זה יכול להיווצר כתוצאה מהתנהלות לא נכונה, זה יכול להיווצר כתוצאה מביקורות שליליות של לקוחות ולא פעם זה קורה בגלל אי הבנה או כתוצאה מזה שהעסק לא מציג את עצמו בצורה נכונה, לא מגיב לסיטואציות מסוימות, ונותן לדברים השליליים להשתלט על השיח אודותיו.

אחת הדרכים להתמודד עם סיטואציה שכזו, היא באמצעות סרטוני תדמית. בעיקרון, עסקים רבים בוחרים להשתמש בסרטונים כאלה, לא בשביל להתמודד עם יחסי ציבור שליליים אלא דווקא לצרכים חיוביים שונים, אך גם במקרה והעסק נמצא במצב בעייתי מבחינת יחסי ציבור ותקשורת, יהיה נכון מצידו לייצר סרטונים שונים ולהציג אותם לקהל, במטרה לחשוף אותו בפנים באופן חיובי.

על מנת שזה יעבוד, יש צורך כמובן לשכור את האנשים הנכונים אשר ידעו לתכנן את הסרטונים בצורה נכונה, לייצר תסריט נכון ולהכין סרטונים איכותיים.

 

כיצד סרטוני תדמית יכולים לעזור בהתמודדות עם תקשורת שלילית

ראשית, הסרטון יכול להציג את העסק בצורתו האמיתית, החיובית. בין אם זה מבחינת איכות המוצרים, איכות הצוות במקום, הפעילות החברתית שהעסק מייצר, לקוחות מרוצים ועוד.

שנית, הסרטון יכול לספק ללקוחות מידע שהוא לא ידע עליו. למשל, אם יש ביקורת על כך שהעסק פועל באופן שלילי ביחס לשמירה על הסביבה, אז אפשר לייצר סרטון שיוכיח אחרת.

שלישית, הסרט יכול לענות בצורה יפה ואמינה על ביקורות שונות. חשוב שזו לא תהיה התנצחות אלא יותר ניסיון להציג את העסק באופן חיובי.

ארבע, הסרטונים יכולים להיות מוצגים בפלטפורמות שונות ולהגיע לקהל רחב, הרבה יותר מאשר אמצעים אחרים.

 

לחצו כאן למידע נוסף אודות הפקת סרטון לעסק.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *