ערוצים לשיווק באינטרנט

פתרון מקיף לשיווק באינטרנט

 

בעידן שלנו כשהאינטרנט והרשתות החברתיות משחקים תפקיד עיקרי בשיווק עסקים, לא מספיק כבר לפרסם את העסק בעיתון או בשלטי חוצות. כל עסק, גדול או קטן, צריך לקחת בחשבון שכדי לקבל הכרה ולהתפרסם הוא צריך להופיע בגוגל, כי אם הוא לא שם הוא פשוט לא קיים.

קיימים מספר דרכים לשווק את העסק שלנו באינטרנט, חלקם מותאמים יותר לעסקים כאלו או אחרים, ההבדלים הם בערוצים השונים ברשת, בתקציב השיווק שיש לכל עסק ובזמן והסבלנות שיש לו להשקיע.

קידום אורגני (SEO)

קידום אורגני או SEO (Search Engine Optimization) היא שיטה לקידום אתרים בגוגל המורכבת ממספר פרמטרים וכללים שיש לעשותם על מנת "למצוא חן בעיני גוגל", ליצור אמינות במנוע החיפוש ולקבל דירוג גבוה. תחילה יש לעשות מחקר מילות מפתח ולרכז את המילים העיקריות לקידום על פי נפחי החיפוש שלהן, הרלוונטיות שלהן לאתר וכמובן שיהיו מילים הגיוניות ותקניות לשפה העברית. הקידום מתחלק לעבודה פנימית בתוך האתר ועבודה חיצונית. בתוך האתר עושים אופטימיזציה (מיטוב) לטקסטים, מקפידים כי התוכן הוא עשיר ואיכותי והכי חשוב טבעי. יש להקפיד על כותרות מתאימות, טייטלים וכתובות friendly url בהתאם למילות הקידום שבחרנו. יש לבנות היררכיה מתאימה לאתר, קטגוריות ותת קטגוריות ולהעשיר את האתר בתוכן איכותי שנותן ערך מוסף לנושא.

הפעילות החיצונית של הקידום היא על ידי בניית קישורים ממקורות חיצוניים ברשת אל האתר – שימוש בפורומים ובקהילות, בלוגים, המלצות, פרסום מאמרים באתרים חזקים ויצירת שתפ"ים עם אתרים אחרים. יש לציין כי בקידום אורגני התהליך בו מתחילים לראות תוצאות הוא תהליך הדרגתי שלוקח זמן, בונים בסיס יציב שגדל לאט לאט ויכול להגיע למקומות גבוהים מאוד לאורך זמן – כמובן כל עוד משחקים לפי הכללים.

קידום ממומן (SEM)

קידום ממומן SEM (Search Engine Marketing) להבדיל מקידום אורגני, רואים תוצאות באופן מיידי ברגע שמתחילים את התהליך. חשוב לדעת לנהל את הקמפיין הממומן בצורה נכונה, כי אחרת הוא עלול לגרום להפסדים כספיים. קידום כזה יכול להתאים לעסקים קטנים וגדולים כאחד.

רשתות חברתיות

בעידן הפייסבוק והיוטיוב, הלינקדין והטוויטר – מי יכול להתעלם מהרשתות החברתיות שמשתלטות על העולם ובעזרתן ניתן להשיג פרסום רב והכרה נרחבת לעסק שלך. ברשתות החברתיות יש גישה חופשית, כל אחד יכול לפתוח פרופיל, דף, קבוצה, לצרף חברים ולפרסם שם כל מיני מידע ומבצעים על העסק. אפשר גם לשלב קמפיינים בפייסבוק ופרסומות – שזה כבר מצריך יותר ניסיון והשקעה, כסף וכמובן זמן. מסרטונים לתמונות המבחר הוא אינסופי, יצירת שיח גולשים, תגובות ולייקים כל מה שאפשר כדי להיות מוכר.

 

לסיכום

יש המון ערוצים באינטרנט דרכם ניתן לשווק את העסק שלנו, מומלץ לערוך מעין תוכנית שיווקית ולחשוב תחילה על התקציב שאנחנו מעוניינים להשקיע בשיווק, הכלים והזמן שיש לרשותנו ואז לבחור בערוץ המתאים לנו ביותר, או לחילופין לשלב בין כמה שיטות לשיווק באינטרנט ואז להשיג את התוצאות המירביות ביותר.

 מידע נוסף: קידום אתרים לעסקים

כללי קידום אתרים שיווק באינטרנט שיווק עסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורס ג'אווה סקריפט לילדים או קורס פייתון לילדים – מה ההבדלים?
לימודי מחשבים ותכנות כבר מגיל קטן יכולים לסייע לילדים שלכם לפתוח אינספור דלתות בעתיד. עולם התכנות...
קרא עוד »
יונ 02, 2021
מה ההבדל בין דאטה אנליסט לדאטה אינג'ניר
האדם פיתח בעשרות השנים האחרונות טכנולוגיות מרחיקות לכת. הכניסה של טכנולוגיה מתקדמת ושל מחשבים חזקים...
קרא עוד »
מרץ 23, 2022
קידום חנויות באינטרנט
קידום חנויות מקוונות הוא אחת המשימות החשובות ביותר של חברות מסחר אלקטרוני. הם צריכים להגדיל את...
קרא עוד »
אוג 17, 2022