גולשים בטיל: איך בוחרים ספק אינטרנט – שגם ייתן עבודה?

מחפשים ספק אינטרנט חדש? איך בוחרים ספק כזה, אשר יסייע לכם באופן הטוב ביותר בעבודה? אלה כמה נקודות מפתח, אשר יסייעו לכם בכך:

ראשית, מה הצורך?

מה בדיוק אתם צריכים מספק האינטרנט? עד שלא תגדירו זאת היטב, לא תוכלו לדעת מה אתם בעצם מחפשים בספק. אלה כמה דברים שאופייני ומומלץ לקחת בחשבון מבחינה זו:

  • זמינות – היבט בסיסי אך חיוני ביותר, הוא שחיבור האינטרנט יהיה תמיד זמין. בפועל, עשויים להיות פה ושם שיבושים, לא בהכרח בגלל ספק האינטרנט. אך אלה חייבים להיות מינימאליים.
  • מהירות – חיבור אינטרנט מהיר, הוא ללא ספק דבר שחשוב מאוד בעסקים כיום. בהתאם לאופי העסק שלכם, הדבר עשוי להידרש יותר או פחות. מה שעושים בפועל, זה להבין מספרית מה דרוש לכם, על סמך ניסיונכם עד כה. כעת, בוחרים בחבילת חיבור לאינטרנט, שנותנת מענה לדרישות המרביות שלכם.
  • חבילות מתאימות – זמינות של חבילות מתאימות עבורכם, מבחינת המחיר, המהירויות והיחס בין כל הדברים. תרצו להתקשר עם ספק, אשר מציע גם חבילות חזקות יותר ממה שבחרתם. זאת, מאחר שאינכם יודעים בדיוק מה תהיינה דרישותיכם בעתיד. ייתכן שתפתיעו את עצמכם ותצמחו לחברה עם דרישות גבוהות הרבה יותר. במקרים אחרים, הדרישות מהחיבור עשויות להיות גבוהות במיוחד, באופן זמני.
  • אמינות – אמינות ספק האינטרנט חשובה ביותר, במיוחד עבור עסקים. כאן נכנסים לנושא של חיפוש חוות דעת על הספק – דבר לא פשוט לעתים וגוזל זמן. אך חיוני לעשות זאת. אמנם לא מדובר ב"מדע מדויק", אך חוות דעת וביקורות של לקוחות הספק, עשויים לספק לכם מידע חיוני וחשוב ביותר.
  • מקצועיות – היבט המקצועיות, כולל בתוכו גם את הידע וגם את הניסיון. שני היבטים שללא ספק חשובים ביותר עבור עסקים. הדבר מתבטא בין השאר בתמיכה הטכנית, זמינותה, רמתה ואמינותה.

ספק וגם תשתית

שימוש לב, שכאשר אתם מחפשים ספק אינטרנט, אתם בעצם מחפשים שני סוגי שירותים. האחד, הוא מה שמכונה ספק אינטרנט. השני, אשר שונה ממנו, הוא מה שנקרא ספק תשתית. יש מי שמציעים את שניהם בו זמנית. בתור ספק  itcלמשל מציעה את שני השירותים האלה גם יחד. לצרוך זאת מספק אחד, הוא דבר אשר עשוי להקל עליכם. גם בהתקשרות עם הספק, גם בהתנהלות השוטפת מולו וגם במצבי תקלה. כתזכורת קצרה, נציין כי ספק אינטרנט (ISP) הוא הספק שמחבר אתכם ישירות לרשת האינטרנט. "ספק תשתית" הוא סוג מיוחד של שרות, אשר מחבר את תשתיות התקשורת במבנה ממנו אתם מתחברים, אל ספק האינטרנט.

מה עוד הספק מציע?

לא כל ספק אינטרנט מתמקד בחיבור האינטרנט בלבד. למעשה, רבים מציעים גם שירותים נוספים, אשר חלקם משלימים את נושא החיבור לרשת האינטרנט. בבחירת ספק  itcהיא אפשרות שכדאי לכם לשקול, גם מאחר שהיא מציעה מגוון שירותי עזר משלימים.

בהחלטה על ספק אינטרנט  Itcעשויה לפשט עבורכם בצורה כזו את הדברים, כפי שהיא מפשטת אותם בהקשר ספק תשתית וספק אינטרנט (שהזכרנו קודם). מדובר למשל על:

  • שירותים מנוהלים לקישוריות לאינטרנט וגם עבור רשת פרטית בין סניפי העסק שלכם.
  • סיוע בהקמת רשת אינטרנט אלחוטית מהירה ומאובטחת.
  • שרות IPVPN – Virtual Private Network
  • שירות של שימוש בכתובת IP קבועה ("סטטית"), איתה תוכלו לשתף מדפסות רשת, לשלוט מרחוק על מצלמות אבטחה ועוד.

לסיכום

אם אתם עסק רציני, אתם זקוקים גם לספק אינטרנט רציני. בחירה טובה בספק כזה, ללא ספק תסייע לכם מבחינה עסקית.

כללי קידום אתרים שיווק באינטרנט שיווק עסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הכוח של מערכות CRM: תובנות מפתח לעסקים
בעולם העסקים המהיר של היום, הבנה וניצול יעיל של מערכות ניהול קשרי לקוחות (CRM) היא לא רק אופציה, אלא הכרח...
קרא עוד »
דצמ 13, 2023
מהירות הגלישה באינטרנט בעידן המודרני
אם לפני חמישים שנה מישהו היה שומע על האפשרות של לעשות הכול בלי לצאת מהבית הוא בוודאי היה נדהם, כי איך...
קרא עוד »
יונ 16, 2016
בובת מין – לא חייבים להישאר לבד
כבר מזה מאה שנה שגברים בוחרים מידי פעם חברה חדשה שתהיה שם עבורם בכל תקופה של "יובש" או בדידות. מדובר...
קרא עוד »
דצמ 14, 2021