החשיבות של שירותי ענן לסקטור העסקי גדולה מאוד. אם בעבר, עסקים נאלצו להוציא כספים רבים על שירותים שונים והשכרת כוח אדם, כיום ניתן לשלם דמי שכירות נמוכים ולא לדאוג לגבי החומרה והרישיונות וזאת על ידי שימוש בשירותי ענן לעסקים.

המאמר באדיבות חברת ERG, המתמחה בפתרונות מחשוב לעסקים.

מחשוב ענןמהו מחשוב ענן?

רשת האינטרנט חוללה שינויים מהפכנים בעולם, ביניהם את הפיתוח שמאפשר להשתמש במחשוב ועיבוד באמצעות האינטרנט ונקרא מחשוב ענן. במחשוב המכונה 'ענן' השרתים וכל הקשור אל המחשבים מופעלים ממקומות מרוחקים. היתרונות כאן רבים ובאים לידי ביטוי בכך שלא צריכים לקנות חומרה ורישיונות לשימוש בחומרה ובתוכנות שונות

 

שירותי ענן לעסקים- מגוון שירותים

  • שירותי דואר- אם עד היום עסקים קטנים ובינוניים וחברות גדולות השתמשו בדואר דבר שצרך מהם סרבול והוצאה כספית, כיום יש אפשרות להשתמש בשירות הדואר של ענן לעסקים ובכך ליהנות מחסכון משמעותי, רמת אבטחה גבוהה של תיבות הדואר, אפשרות לשיתוף, תמיכה לאורך כל שעות היממה, זמינות מקסימאלית, גישה למערכת הדואר מכל הדפדפנים ועלות נמוכה מדי חודש.
  • גיבוי ענן- כל ארגון דואג לגיבוי של כל המסמכים והקבצים החשובים לו. אם עד היום דבר זה בוצע על דיסק שהוכנס לכספת, כיום יש אפשרות של מערכת גיבוי ענן. היתרונות של מערכת זו באים לידי ביטוי יעילות והבטחה כי כל החומרים ישמרו בבטחה. כאן חשוב מאוד לוודא כי החברה ממנה שוכרים את השירות יכולה להבטיח ללקוח רמה גבוהה מאוד של אבטחה, טכנולוגיית דחיסה, גיבוי לכל בסיסי הנתונים בחברה, הניידים, השרתים ועוד, מערך תמיכה ואפשרות להיכנס למערכת על ידי משתמש וסיסמה.
  • שרתים וירטואליים- אין זה מקרי כי רוב החברות מעדיפות לזנוח את השרתים הרגילים ולעבור לשרתים הווירטואליים של ענן. כאן מדובר על חסכון משמעותי, רמת זמינות גבוהה, אבטחת מידע, מערכת הפעלה מותאמת, הקמה מהירה של המערכות והשרתים,גמישות ואפשרות הוספה.
  • סינון דואר- שירות נוסף של מחשוב ענן בא לידי ביטוי בסינון דואר. כאן מדובר על הגנה מלאה מפני וירוסים, דואר זבל והתקפות למיניהם. מנגנון ההגנה הוא מרחוק דבר שמבטיח הגנה מקסימאלית. 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *