שירותי סליקה

אם אתם מקימים עסק חדש ודאי כבר הבנתם שמדובר למעשה בעולם מושגים שלם שיש לערוך איתו היכרות, ובתוך כך התחום הרחב הקשור לפיננסים ולתשלומים. בתוך כל אלה, אחד המושגים החשובים והמרכזיים ביותר שקיימים בעסק הוא שירותי סליקה, שירות ייחודי שהומצא אמנם רק במאה הקודמת, אך מאז ועד היום נוספים מיום ליום עוד עסקים חדשים לשירות הייחודי הזה, ולמעשה ברחבי העולם עושים בו שימוש עשרות מיליארדי פעמים מדי יום. אז מה זה בעצם אומר, ומה חשוב לדעת על שירותי סליקה? לפניכם מדריך מעשי לעסק המתחיל.

מהי סליקה?

בשונה משיטות תשלום פיזיות אחרות כמו תשלום במזומן עם קופה רושמת או בצ'ק (או אפילו שיטות עתיקות יותר, אם לדבר על בארטר), סליקה משמעה תשלום באמצעות אשראי. אלא שלא מדובר על הקפה באמצעות רישום ידני כמו פעם, אלא על ידי צד שלישי המבצע את התשלום באופן דיגיטלי. ועם זאת, בשונה ממה שמקובל לחשוב, אותו צד שלישי אינו מבצע בפועל את ההעברה מחשבונו של הקונה לחשבונו של המוכר תוך ניכוי עמלה על כך, אלא יהיה יותר מדויק להגיד כי חברת הסליקה מזכה את המוכר בסכום מסוים, ולחלופין מחייבת את הקונה בסכום זהה – כאשר כלל הפעולות (הזיכויים והחיובים) מתרכזים יחד בחשבונה של חברת הסליקה. אותן עמלות אם כן, אינן באות לידי ביטוי כאחוז יחסי לסך הרכישה, אלא באמצעות תשלומים אחרים המוסכמים על ידי שני הצדדים מראש: עמלות שורה ועמלות הנפקת כרטיסים מצד הקונה למשל, ועמלת שירותי סליקה באינטרנט מצדו של המוכר.

מתי בעלי עסקים משתמשים בשירותי סליקה?

כיום, שירותי סליקה אינם ניתנים רק בצורת כרטיס האשראי כבעבר, ולמעשה ניתן לבצע את העברת הכספים גם באופן מקוון, ואפילו מבלי להיות בחנות הפיזית עצמה. אתרים פופולריים לתשלום כמו PayPal למשל, ואפילו חנויות מקוונות המאפשרות שירותי תשלום מיידי בכל שעות היממה – כל אלה מהווים פתרונות לסליקה מרחוק, כאשר כל בית עסק בוחר במה שהכי מתאים לו. כיצד תדעו לבחור את שירותי הסליקה הטובים ביותר? מומלץ לערוך סקר שוק כדי להכיר את טווח המחירים המוצעים לכם, ובמיוחד מומלץ לבחור בחברה המשלבת את כל הפעולות הפיננסיות תחת קורת גג אחת: שירותי סליקה מקוונים, הנפקת חשבוניות, דוחות ואישורים, וכמובן שירות תמיכה טכנית הזמין 24 שעות ביממה.

קראו גם על: קידום אורגני

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *