מה זה שירותי סליקה – ואיך נבחר נכון?

שירותי סליקה

שירותי סליקה

אם אתם מקימים עסק חדש ודאי כבר הבנתם שמדובר למעשה בעולם מושגים שלם שיש לערוך איתו היכרות, ובתוך כך התחום הרחב הקשור לפיננסים ולתשלומים. בתוך כל אלה, אחד המושגים החשובים והמרכזיים ביותר שקיימים בעסק הוא שירותי סליקה, שירות ייחודי שהומצא אמנם רק במאה הקודמת, אך מאז ועד היום נוספים מיום ליום עוד עסקים חדשים לשירות הייחודי הזה, ולמעשה ברחבי העולם עושים בו שימוש עשרות מיליארדי פעמים מדי יום. אז מה זה בעצם אומר, ומה חשוב לדעת על שירותי סליקה? לפניכם מדריך מעשי לעסק המתחיל.

מהי סליקה?

בשונה משיטות תשלום פיזיות אחרות כמו תשלום במזומן עם קופה רושמת או בצ'ק (או אפילו שיטות עתיקות יותר, אם לדבר על בארטר), סליקה משמעה תשלום באמצעות אשראי. אלא שלא מדובר על הקפה באמצעות רישום ידני כמו פעם, אלא על ידי צד שלישי המבצע את התשלום באופן דיגיטלי. ועם זאת, בשונה ממה שמקובל לחשוב, אותו צד שלישי אינו מבצע בפועל את ההעברה מחשבונו של הקונה לחשבונו של המוכר תוך ניכוי עמלה על כך, אלא יהיה יותר מדויק להגיד כי חברת הסליקה מזכה את המוכר בסכום מסוים, ולחלופין מחייבת את הקונה בסכום זהה – כאשר כלל הפעולות (הזיכויים והחיובים) מתרכזים יחד בחשבונה של חברת הסליקה. אותן עמלות אם כן, אינן באות לידי ביטוי כאחוז יחסי לסך הרכישה, אלא באמצעות תשלומים אחרים המוסכמים על ידי שני הצדדים מראש: עמלות שורה ועמלות הנפקת כרטיסים מצד הקונה למשל, ועמלת שירותי סליקה באינטרנט מצדו של המוכר.

מתי בעלי עסקים משתמשים בשירותי סליקה?

כיום, שירותי סליקה אינם ניתנים רק בצורת כרטיס האשראי כבעבר, ולמעשה ניתן לבצע את העברת הכספים גם באופן מקוון, ואפילו מבלי להיות בחנות הפיזית עצמה. אתרים פופולריים לתשלום כמו PayPal למשל, ואפילו חנויות מקוונות המאפשרות שירותי תשלום מיידי בכל שעות היממה – כל אלה מהווים פתרונות לסליקה מרחוק, כאשר כל בית עסק בוחר במה שהכי מתאים לו. כיצד תדעו לבחור את שירותי הסליקה הטובים ביותר? מומלץ לערוך סקר שוק כדי להכיר את טווח המחירים המוצעים לכם, ובמיוחד מומלץ לבחור בחברה המשלבת את כל הפעולות הפיננסיות תחת קורת גג אחת: שירותי סליקה מקוונים, הנפקת חשבוניות, דוחות ואישורים, וכמובן שירות תמיכה טכנית הזמין 24 שעות ביממה.

קראו גם על: קידום אורגני

כללי קידום אתרים שיווק באינטרנט שיווק עסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אחסון אתרי וורדפרס
ההבנה כי כל עסק חייב נוכחות אינטרנטית חלחלה אל עסקים רבים. ניתן לומר בפה מלא כי כיום כל עסק מבין כי הוא...
קרא עוד »
פבר 21, 2018
קורס שוק ההון – מתחילים ללמוד אונליין
מעוניינים להתחיל להפוך למשקיעים רציניים? בין אם אתם חושבים להשקיע את הכסף שלכם בעצמכם ובין אם לעבוד...
קרא עוד »
אפר 19, 2022
צילום מקצועי לחברות מסחריות ולתעשייה
אתם יודעים מהו הדבר החשוב ביותר לכל חברה? מהו הדבר אשר משפיע על ההצלחה של חברה מסוימת יותר מכל דבר אחר...
קרא עוד »
יול 23, 2018