אנליסטים חזו פעם שספרים אלקטרוניים יעקפו את הספרים המודפסים עד שנת 2022. אחרי הכול, קל יותר לארוז אותם לטיול; הם אינם צוברים אבק על מדפים; ואינם מכבידים על תיקי גב. יחד עם זאת, מכירות הספרים האלקטרוניים ירדו לאחרונה, ויש סימנים שמעידים על מצב בו ספרים אלקטרוניים חוזרים להדפסה

בשנת 2015, עולם הספרות חווה איומים שנגעו לעתיד הלא ברור של הדפוס. כאשר הקוראים היגרו למכשירים דיגיטליים חדשים, מכירות הספרים האלקטרוניים זינקו, ומוכרי ספרים מודאגים צפו בצרכנים שהשתמשו בחנויות שלהם על מנת למצוא כותרים שהם יקנו מאוחר יותר באינטרנט

מכירות הדפוס הצטמצמו, חנויות הספרים התקשו להישאר פתוחות, ומוציאים לאור וסופרים חששו שספרים אלקטרוניים זולים יותר יביאו להרס העסקים שלהם.

קלות הצריכה

ספרי נייר וספרים אלקטרוניים מנהלים מאבקים על מנת להעניק לקוראים שלהם את החוויה הטובה ביותר. רוב הקוראים המבוגרים מעדיפים לקנות ספרי נייר. ראשית, ספרים אלו קלים לקריאה. שנית, הם נותנים חווית קריאה מספקת יותר שמחברת את הקורא לספר. למעשה, כל הסוגיה עליה דנים בהקשר של לקרוא ספרים דיגיטליים, מעוררת לא פעם ויכוחים בין המבוגרים יותר לצעירים יותר. כמו בכל דבר, גם כאן יש יתרונות וחסרונות לכל בחירה שנעשה, והאמת היא שלא חייבים לבחור, אפשר פשוט לשלב בין השניים בהתאם לצורך.  

ספרים אלקטרוניים, לעומת זאת, הם ההיפך מהסיבות האלו שהקשו עליהם לקרוא, בשל המאמץ לעיניים.

למידה והבנה

בוגרים צעירים מפנימים מידע זמן רב יותר כשהם קוראים ספרים בפורמט מודפס, מאשר בפורמט דיגיטלי. הם עשויים לקרוא מהר יותר כשהם מורידים ספרים אלקטרוניים, אבל מתקשים לזכור את המידע בהשוואה לכריכה רכה.

ליצירת קשר עם הוצאה לאור ספרי ניב >>>

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *