בכל בניין כדאי שיהיו אמצעים לכיבוי אש. זאת מאחר שהאש עלולה לפרוץ בנסיבות שונות ולהביא לפגיעה חמורה ברכוש וגם בחיי אדם. תפקיד אחד של המערכת הוא לגלות את האש והשני הוא לספק אמצעי כיבוי. גילוי האש כרוך בהתקנת גלאים, המתבססים על חיישנים שיודעים לזהות שינויי טמפרטורה קיצוניים ולהתריע בזמן אמת על פריצת האש.

ברגע שהאש החלה להתפשט יש צורך בהתרעה של מערכות אזעקה ובפינוי מיידי של הדיירים והנוכחים בבניין, בפנייה למכבי האש ובהמתנה עד לבואם. 

דרישות החוק הישראלי

החוק הישראלי דורש מערכות גילוי וכיבוי אש בכל בניין שגובהו מעל 29 מטר וכן במבני ציבור כמו בתי ספר, אולמות אירועים, קניונים וכל מקום יש משמש להתקהלות רבתי. החוק קובע בדיקה שנתית של מערכות כיבוי האש ובמסגרתה נבדקים המטפים וארונות כיבוי האש. המטפים חייבים להיות בתוקף ולא להיות חשופים מדי לשמש אלא אטומים ועם לחץ תקין.

הבדיקה תכלול גם את הספרינקלרים ופתחי החירום ותאורת חירום. אישור כיבוי אש יינתן אך וק אם הבניין שלכם עומד בכל הסטנדרטים האלה.

חוסר עמידה בסטנדרטים ישלול מהבניים את אישור כיבוי האש והוא יהיה אסור בשימוש למטרות ציבוריות וגם מסוכן לדיירים אם מדור בבניין משותף. לכן מומלץ מאוד לא לוותר על הסטנדרטים ולתקן כלך תקלה אפשרית.

פנייה לחברה אמינה

את הבדיקות מבצעות חברות שעובדות עם מכון התקנים, וכדאי להתכונן אליהן רק באמצעות פנייה לחברה אמינה כדוגמת חברת ZBM, אשר נציגיה יוכלו לבדוק את המערכת שלכם וגם לבתע תיקונים במידת הצורך, במחיר הוגן. לכן כדאי לפנות אך ורק לחברה עליה קיבלתם המלצות אישיות מחברים ומכרים.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *