מערכת ERP

מערכת ERP היא מערכת לניהול ארגון והיא למעשה מערכת מידע העוזרת לנו לקבל החלטות מושכלות בנוגע לתהליכים שונים בארגון. מערכת טובה מאפשרת לנו לשלוט בכול מה שמתרחש בארגון וכך אנחנו יודעים בדיוק מה לעשות וכיצד לפעול בנוגע לכול אחד מהתהליכים המתרחשים בארגון. מלאי הוא אחד הדברים החשובים ביותר בכול ארגון מכיוון שהוא משפיע באופן ישיר על שורת הרווח בארגון, מכאן החשיבות העצומה של מערת חדשה מכיוון שהיא עוזרת לנו לשלוט במלאי ולדעת בדיוק מתי להזמין מוצר חדש, אילו מוצרים קיימים לנו ומה נעשה עם המוצרים החדשים. אלו יתרונות עצומים ששווים הרבה כסף ואנו יכולים להיעזר בהם רבות. מערכת חדשה תמנע גם מכול מני כשלים לצוץ בארגון ותעזור לנו לנהל את הקשר בין מחלקות שונות בארגון מכיוון שכולם עובדים על אותה מערכת.

מי זקוק למערכת?

השאלה מי זקוק למערכת היא שאלה קצת מצחיקה בגלל שהתשובה היא שכול אחד זקוק למערכת ERP. כול חברה קטנה כגדולה זקוקה למערכת הטובה ביותר בשבילה. מה שצריך להבין הוא שיש שוני בין הטמעה של מערכת לחברה קטנה ובין הטמעה של מערכת לחברה גדולה ועלינו לפעול בהתאם בכדי להבין את השינויים בין המערכות. ככל שנפנים יותר את ההבדלים בין המערכות כך נדע טוב יותר לתפעל את המערכת שלנו ולהבין את החברה שלנו. רק חברה שמטמיעה את המערכות על פי ההבדל בין גדלי החברה השונים יכולה לתת לנו שירות איכותי ולהבטיח כי אנו נקבל את השירות המגיע לנו.

אילו בעיות יכולות להיות בהטמעת מערכת?

הטמעת מערכת חדשה הנה משימה הדורשת מומחיות רבה, אך היא יכולה להיעשות בפשטות יחסית עם אתם בוחרים בחברה מקצועית בעלת ניסיון בתחום. הקשיים בהטמעת מערכת חדשה נעוצים בחינוך האנשים לעבוד איתה. אנשים שהתרגלו במשך שנים לעבוד עם קבצי אקסל פתאום צריכים להתרגל לעבוד עם מערכת חדשה וזה יכול לגרום לבעיות רבות ולקשיים אצל החברה. אך יש הכרח לחנך את האנשים ולדאוג שיעבדו עם המערכת החדשה ויעשו זאת בצורה עקבית. אם האנשים לא יעבדו עם המערכת הרי שנאבד מכול יתרונות המערכת, כגון שיתוף המחלקות השונות וקבלת החלטות בזמן אמת ועל כך יש רק להצר. אנחנו חייבים לעבוד עם המערכת האיכותית ביותר ולבצע את העבודה שלנו ברמה הגבוהה ביותר וללא פשרות בכדי לקבל את המערכת האיכותית ביותר גם אם זה אומר לחנך את האנשים שיעבדו עם מערכת הERP שלנו.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *