חברות רבות מזמינות שירותי מחקרים וזאת על מנת להבין כיצד עליהם לנתב את דרכם בעתיד ולזכות לאותה הצלחה בה הם מעוניינים. מחקרים אסטרטגיים מספקים את כל הנתונים החיוניים אשר הופכים לכלים חיוניים בבניית העסק. מאמר זה יסביר על מה מדובר וכיצד ספציפית מחקרים אלו יכולים לתרום.

 

מדוע חשוב לבצע מחקר אסטרטגי?

מחר אסטרטגי המבוצע באופן מקצועי, מאפשר לך קודם כל להכיר את השוק בו אתה פועל, או מתעתד לפעול. ללא הכרת הזירה העסקית אליה אתה נכנס, יהיה לך מאד קשה להתבלט ביחס למתחרים שלך בסביבה העסקית בה הינכם פועלים. בנוסף, על מנת ליצור עק משגשג באמת יש לתכנן את הפעילות העסקית לטווח ארוך, אם עם זאת להיות מספיק גמישים על מנת לאתר הזדמנויות כאלו ואחרות. מחקר אסטרטגי יוכל לסייע לעסק שלך ללכת קדימה בהסתכלות ארוכת-טווח קדימה.

 

תכנון מחקרים- בחירת חברה

יש מספר דברים אותם חשוב לברר על חברה המציעה שירותי מחקרים אסטרטגיים ועם החברה:

  • מוניטין- חשוב להיכנס אל אתר האינטרנט ולקרוא מעט על פועלה של החברה וזאת על מנת להתרשם האם מדובר על חברה רצינית, לברר כמה זמן היא קיימת, מי הצוות שלה ולאילו לקוחות היא סיפקה שירותים.
  • התאמה- הדבר השני והחשוב ביותר הוא לוודא כי החברה אכן מספקת שירותי מחקרים אסטרטגיים באותו נושא הדרוש לחברה שלכם. יש לקחת בחשבון כי יש חברות המעוניינות במחקרים ספציפיים כמו למשל מחקר שוק או מחקר של לקוחות וחושב להגיע להחלטה האם אתם מעוניינים במחקר אסטרטגי בתחום העסקי, ניהולי או שיווקי.
  • מחירים- יש לברר מהי העלות של השירות וליישר קו עם התקציב הקיים ברשותכם. יש לקחת בחשבון שני דברים חשובים מאוד. הראשון הוא כי מחקרים אסטרטגיים אינם זולים אך המטרה המרכזית שלהם היא לספק לחברה/עסק/ארגון נתונים אשר יעזרו לה להגיע להחלטות הנכונות לה וכתוצאה מכך להגדיל את ההכנסות שלו. הדבר השני אותו חשוב לקחת בחשבון הוא כי כיום רוב החברות מקבלות תשלום בכרטיס אשראי ובדרך כלל ניתן לשלם תשלום זה בהתאם לנוחות הלקוח.

 

מחקרים אסטרטגיים- ייעוץ וליווי צמוד

מכון מחקרים אסטרטגיים אשר מחשיב עצמו כמכון מקצועי תמיד ידאג ללוות את לקוחותיו בכל השלבים החיוניים של המחקר. יש לוודא כי החברה בה בוחרים תספק שירות אפיון והגדרת כל המטרות של המחקר ובהתאם תציע ללקוח את אותם מחקרים בנושאים הרלוונטיים לו, כמו למשל מחקר ניתוחי אנליזה, מחקר לקוחות ועוד.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *