חומרים למדפסת 3D – איך בוחרים חומרי גלם איכותיים?

עם ההתפתחות של תחום ההדפסה בתלת ממד פותחו חומרים ייעודיים להבטחת הדפסה איכותית. על רקע המגוון של החומרים הקיימים, צריך לדעת איך לבחור את חומרי הגלם האיכותיים והנכונים. מה צריך לדעת על חומרים למדפסת 3D ואיך בוחרים, מדריך. 

חומרים למדפסת 3D בהתאם לשימוש הרצוי במודל

דבר שצריך לדעת לפני קניית חומרים למדפסת 3D הוא שגם חומר איכותי לא תמיד יתאים לכל מטרה. כלומר, קודם צריך לדעת מהי המטרה של המודל המודפס. למשל, אם רוצים להדפיס כוס שתיה או צלחת, יש צורך בחומר שיתאים מבחינה בריאותית למגע עם מזון. אם מדפיסים בורג פלסטי או שמכינים קישוט לתצוגה או לאוסף, חומרים קשיחים יותר ועמידים יהיו עדיפים. חומרים למדפסת 3D שנקראים PLA, לדוגמא, נחשבים למתאימים ולאיכותיים כשרוצים להדפיס כלי למטבח, כלי הגשה או קופסה לאחסון, צעצוע בטיחותי לילד קטן וכדומה. 

הדפסות מפורטות, מרובות פרטים 

חומרים למדפסת 3D כדאי לבחור גם לפי רמת הפירוט הנדרשת בהדפסה. לדוגמא, אם מדפיסים מודל בעל איכות עיצובית, עם הרבה מאוד פרטים קטנים שצריכים להיראות היטב ולהיות ברורים, ניתן להשתמש בחומרים מבוססי שרף. צריך לדעת שישנם שרפים ברמות איכות שונות ובמיטבם, הם מתאימים גם להדפסות בצבע וכן להכנת מודלים שאפשר לצבוע אותם גם כשהם מוכנים, מודפסים ומוקשים. 

פולימרים משולבים 

כיום זמינים גם חומרים למדפסת 3D שמיוצרים משילוב של חומרים להשגת תכונות רצויות. לדוגמא, פולימרים המשולבים בין מרכיבים פלסטיים לבין מתכות שונות, לרבות מתכות יקרות כגון זהב או כסף. באמצעות חומרים כאלה ניתן להכין אובייקטים ומודלים במראה יוקרתי במיוחד או בעיצוב מתכתי. הדפסה כזאת איננה בהכרח בעל תכלית תעשייתית (כלומר לא תתאים לייצור אלמנטים מוליכי חשמל, למשל).

כללי קידום אתרים שיווק באינטרנט שיווק עסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בלוג שיווק באינטרנט
בלוג שיווק באינטרנט נחשב לאחד הכלים היעילים ביותר בעולם השיווק והקידום של היום. אין ספק כי היום אנחנו...
קרא עוד »
אוג 25, 2019
יש לכם כמויות של מידע על המחשב? – כך תוכלו למנוע אובדן של המידע
בכל עסק מצטבר מידע רב שהוא תולדה של פעילויות מגוונות המתבצעות כל העת. סביר להניח שגם מערכת המחשבים...
קרא עוד »
אפר 29, 2022
השלבים להוצאת ספרים לאור
הוצאת ספר כרוכה במספר שלבים מרכזיים, בין אם אתה בוחר בהוצאה מסורתית או בהוצאה עצמית. אז איך להוציא ספר...
קרא עוד »
יול 12, 2023