בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים פונים אל שירות סריקת תמונות מקצועי וזאת על מנת לגבות את התמונות הישנות לקובץ. הסיבה לכך היא שתמונות ישנות הולכות ודוהות וכיוון שלכל אחד מאיתנו חשוב לשמר את הזיכרונות גם בראש וגם ויזואלית, הבחירה היא לתת למקצוענים לבצע סריקה איכותית של התמונות.

 

סוגים שונים של סריקות

חשוב לקחת בחשבון כי כאשר מדובר על סריקה חשוב לוודא כי בוחרים בחברה מקצועית ובעלת ניסיון אשר ידועה בזכות המוניטין שלה והתוצאות המוצלחות אותן היא מספקת ללקוחותיה. אין זה משנה אם מעוניינים בתמונה דיגיטלית משום שאלבום התמונות הישן החל לדהות ואתם מעוניינים להראות את התמונות גם לנכדים שיהיו או אם מדובר על תמונות אותם מעוניינים להצמיד במייל על מנת שהדודה באמריקה תראה. חשוב לוודא כי האיכות וכי סוג הסריקה מתאימים. יש 2 סוגים מרכזיים של סריקת תמונות:

  • סריקה בסיסית- כאן נסרקות תמונות עד גודל מסוים. יש לקחת בחשבון כי רזולוציית הסריקה רגילה, נפח הקובץ הוא עד מגה בייט אחד וניתן יהיה להשתמש בקבצי תמונות אלו למצגות, ניתן יהיה להדפיס אותם וניתן יהיה לצפות בהם גם במסך רגיל של טלוויזיה.
  • סריקה מתקדמת- כאן הרזולוציה כפולה מזו בסריקת הבסיסית, ניתן לכלול תמונות גדולות יותר, נפח קובץ התמונה יכול להגיע לעד 2 מגה בייט וניתן לראות את הקובץ הדיגיטלי של התמונה גם במסכי HD ועוד.

 

סריקת תמונות- ביצוע התהליך

אנשים רבים סבורים כי אם יש להם מדפסת עם סורק בבית הם יכולים לזכות לאותה תוצאות של סריקת תמונות על ידי מקצוענים. סברה זו אינה נכונה. חשוב לקחת בחשבון כי המקצוענים מסוגלים לבצע התאמה מלאה של הסריקה לנתוני התמונה ואף לשפר בעריכה חלק מהנתונים המקוריים, דבר אשר בעייתי במקצת לאנשים לא מקצועיים אשר אינם משתמשים בתוכנת עריכה מתקדמת. תהליך סריקת תמונות תמיד יכלול התאמת אותה רזולוציה המתאימה לכל תמונה, עריכה הכוללת חיתוך של התמונה, תיקון של צבע הרקע של התמונה וצבעים נוספים בה וגיבוי של התמונה על דיסק או דיסק און קי.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *