זוהי כותרת מעט בומבסטית למחקר שמראה שמנהלים צעירים מעדיפים לעבוד בחברות שמשקיעות בטכנולוגיית הווידיאו שלהן. זה אומר שהווידיאו הוא כלי גיוס ישיר וגם עקיף.

קידום אתרים ברשת

רוצים להמשיך להתעדכן בעולם העסקים ומשאבי אנוש? בקרו בפורטל HRUS.

אם אסטרטגיית טכנולוגיית הווידיאו של החברה אינה מעודכנת, המחיר עלול להיות הפסד של כישרונות מובילים שיכלו להיות חלק מצוות העובדים אילו המצב היה שונה. מדובר בעיקר במנהלים בכירים מהדור הבא שמתחילים לתפוס עמדות.

על חשיבות אסטרטגיית הווידיאו בגיוס מלמד מחקר שפורסם לאחרונה: "סקר 2013 של Cisco Global בנוגע לגישותיהם של מנהלים בכירים צעירים לווידיאו." הסקר בוצע על ידי חברת המחקר Redshift והשתתפו בו 1,315 עובדים במסלול ניהולי מארצות הברית, בריטניה ומדינות האיחוד האירופאי.

אנג'י מיסטרטה, מנהלת מחלקת השיווק של Cisco telepresence, אומרת שווידיאו ברמת מחלקת עסקים תמיד היה בשימוש על מנת לעזור לארגונים להיות מקושרים טוב יותר, וכי הטכנולוגיה הזאת נתפסת יותר ויותר על ידי מנהלים צעירים כמשהו הכרחי בחברות הנוכחיות והעתידיות שלהם. ברור שבתוקף תפקידה מיסטרטה אינה יכולה להיות אובייקטיבית בנוגע לחשיבותה של טכנולוגיית וידיאו, אך יש להניח שיחד עם טכנולוגיות חדשות, גם זאת תהפוך שימושית יותר ככל שעתודת הניהול הצעירה תתחיל לתפוס עמדות בכירות.

רואים כל מצמוץ

"המחקר הראה ש-87% מהמנהלים הללו היו בוחרים לעבוד בארגון שמשקיע יותר בווידיאו לעסקים, גם אם הייתה מוצעת להם משרה אחרת עם משכורת גבוהה יותר," אמרה מיסטרטה. "זה עצום – המנהלים האלה אמרו שהם מרגישים שארגון שהשקיע בווידיאו הוא כזה שהשימוש בטכנולוגיה חשוב לו יותר כדי להניע צמיחה, וזה מה שמעניין אותם."

מיסטרטה הסבירה שווידיאו לעסקים שונה מפתרונות וידיאו לצרכן, כמו יוטיוב ופלטפורמות אינטרנטיות אחרות. וידיאו לעסקים מתאפיין באיכות גבוהה מאוד, אמינות, אבטחת מידע וקרבה למציאות (lifelike). היא טוענת שהיבט ה-lifelikeחיוני מפני שהמנהלים רואים בווידיאו פחות מדיום להעברת תוכן ויותר כלי מקיף לעבודה משותפת, שיכול לעזור להם להשיג יתרון תחרותי. המנהלים מבינים שהעסקים הופכים גלובליים יותר ושעובד או מנהל יכול לשבת סביב שולחן הדיונים גם אם פיזית אינו נמצא בחדר. הדבר חיוני לפיתוח ולשימור מערכות יחסים עם לקוחות, ספקים, מפיצים וקולגות.

87% מהנסקרים אמרו שלווידיאו תהיה השפעה חיובית על הארגונים שלהם, ולדברי מיסטרטה התחומים העיקריים שבהם תורגש ההשפעה הם היכולת לקרוא טוב יותר רמזים חזותיים ולקדם תקשורת משופרת עם קולגות ולקוחות וכמו כן להעצים את חוויית התקשורת מרחוק, מה שמהווה אפשרות לחסוך בעלות הנסיעות.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *