האדם פיתח בעשרות השנים האחרונות טכנולוגיות מרחיקות לכת. הכניסה של טכנולוגיה מתקדמת ושל מחשבים חזקים מאפשרת לנו, האנושות, להביא הישגים חסרי תקדים ביחס למה שהיה שם לפנינו. אנחנו יכולים, בעזרת מכשיר קטן ביד לעשות הכל. אנחנו יכולים ללבוש שעון שימדוד כמה הלכנו ומה הדופק שלנו בעת קיום הפעילות בה אנחנו עוסקים כעת. הטכנולוגיות המתקדמות הללו לא היו יכולות להגיע בלי שהיו שם מי שאספו נתונים מהותיים עלינו בתור בני אדם וידעו איך לנהל אותם כך שיתנו מסקנות. 

מה עושה דאטה אנליסט

קחו לדוגמא פיתוח של מכוניות הנוסעות ללא נהג, טכנולוגיה שמפתחים אותה היום במרץ בכל העולם. בלי לדעת ולהכיר את הפעילות של הנהג הממוצע יהיה קשה ליצור מערכת שתדמה נהג אנושי. דאטה אנליסט הוא מי שמקטלג את הנתונים המגיעים מהשטח. המטרה היא להכניס לתוך המערכת את הנתונים בלי שגיאות כדי שאלו יעברו הלאה. 

מה התפקיד של דאטה אנג'ניר

אחרי שהנתונים נאספו צריך לבחון אותם, לעשות ממוצע והשוואה בין כל חלקי המידע שנאספו כדי להגיע למקנות שישפיעו על פיתוח המוצר בסופו של דבר. מדובר כמו על שלב נוסף, על לבנה נוספת במגדל שהוא בחינה ובקרה על הנתונים. התפקיד של דאטה אנג'ניר הוא להצליח לתרגם דרך תוכנות מחשב מתקדמות את המידע שנאסף בעיקביות. 

שני אלו מקצועות מבוקשים היום 

מחשבים יכולים לעשות לא מעט דברים אבל הם לא יכולים לחשוב במקומנו, בני האדם. אנחנו אלו שבסופו של דבר מכתיבים את הקצב ואנחנו מי שיכולים להגיד מה הם הנתונים הרלוונטיים עבורינו ומה לא ומתוכם ליצור דברים חדשים. 

אין חברה בענף ההייטק שלא צריכה מנתחי ידע ברמה מתקדמת.

מתעניינים בקורס דאטה אנליסט או בbig data קורס? הקליקו על הלינק

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *