אבנים בכליות עלולות לגרור עימן מחושים שונים וכאבים חמורים. גם אי ספיקת כליות הינה תוצאה מוכרת של התופעה. השאלה היא מהו הטיפול המתאים, והאם הוא תמיד מביא הצלחה וריפוי מלאים. כלומר, כאשר מטופל ניגש לטיפול הוא מעוניין לדעת מהם הסיכויים שלו לצאת בריא מהעניין, ולחזור לחיות את החיים שלו בשלווה ובבריאות.

 

סוג הטיפול והתאמה מקסימלית

יש להתייחס לכך שהטיפול צריך להיות מותאם היטב למצב של המטופל וכן לרקע הרפואי שלו. וזאת מכיוון שיש סוגים שונים של טיפולים שלא כל אחד מהם מתאים לכל אחד. כמו כן יש לבדוק היטב את סוג האבנים ואת המרכיב שלהם כדי להחליט מהו הטיפול הנכון למטופל במצבו הנוכחי. אם כל הבדיקות הללו נעשו כראוי, והמטופל נבדק במקצועיות רבה, מסתבר כי הטיפול שיוגש לו יהיה מתאים ויעיל. אחוזי ההצלחה בהחלט שואפים למאה.

 

מקרים שונים ואחוזי הצלחה נמוכים

אבל כמו בכל טיפול רפואי, אי אפשר אף פעם להבטיח את ההצלחה המלאה של הטיפול. כיוון שיש גורמים שונים שעלולים להשפיע על ההצלחה של הטיפול ועל התוצאות שלו. אך תמיד יש לזכור שאם אנחנו בוחרים לעבור טיפול באבנים בכליות אצל מומחה בתחום הזה – הסיכויים כמובן גבוהים יותר. כי הוא יודע להתאים נכון יותר את הטיפול ולעשות אותו כראוי על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה.

 

חזרה של האבנים

אך ם לאחר הטיפול יש סיכוי גבוה שהאבנים יחזרו. שכן אותו תהליך שיצר את האבנים בפעם הראשונה, עלול לחזור על עצמו. כאן זה כבר לא ממש תוצאה של טיפול. אם כי כל מי שמתמודד עם תופעה זו צריך להיות מודע לכך שהוא יכול לבצע פעולות שונות על מנת להפחית את הסיכויים להיווצרות האבנים.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *