תמונות הם נכס לכל דבר ועניין. אמנם מדובר על קניין רוחני, אבל החוק קובע כי אין לעשות שימוש בתמונות שיש עליהן זכויות יוצרים. מסיבה זו חשוב מאוד שכל מי שעושה שימוש בתמונות ידע ממה עליו להיזהר, והיכן הוא יכול להשיג את התמונות הרצויות לו באופן חוקי.

מאגרי תמונות רשמיים

האפשרות המומלצת והטובה היא לפנות אל מאגרי תמונות קיימים כדי ליהנות ממאגר תמונות בהם ניתן לעשות שימוש. כמובן שבמרבית המקרים השימוש בתמונות יהיה כרוך בתשלום. ניתן להבחין במספר מאגרים בולטים שמכילים בתוכם מספר עצום של תמונות מכל הסוגים. התמונות הללו צולמו עבור מטרה זו. והן נמכרות ללקוחות שמחפשים תמונות עבור מוצרים, פרסום, עיצוב גרפי ועוד. היתרון הגדול של מאגרי תמונות אלו זה המבחר העצום שקיים בכל נושא. החיסרון המרכזי הוא שהתמונות שרכשתם אינן בלעדיות לכם. כלומר אתם עלולים לגלות שהמתחרה שלכם רכש גם הוא את אותן תמונות…

מה אפשר לעשות כדי למנוע מצבים כאלו?

יש דרך אחרת, אך היא יקרה יותר וגם דורשת משאבים רבים של זמן, חשיבה וקריאייטיב. מדובר על אופציה בה אתם עורכים בעצמכם צילומים של תמונות אותם אתם צריכים. עבור כך עליכם לפנות אל צלם מקצועי ולתכנן במדויק את התמונות אותם אתם רוצים לצלם. תמונות כאלו עשויות להיות יעילות מאוד ולקדם משמעותית כל בעל עסק שהוא. כמובן שאלו תמונות חוקיות כיוון שהם שייכות לכם בלבד.

תמונות ללא זכויות יוצרים

אמנם יש ברחבי הרשת תמונות אשר אין עליהן זכויות יוצרים. יש מקרים בהם אפשר יהיה לעשות שימוש בתמונות אלו. אם כי חובה לקחת בחשבון שיש לקבל רשות מפורשת מבעלי התמונות, וכן להציג באתר שלכם את מקור התמונות. בנוסף יש להציג הסתייגות בה אתם כותבים כי תסירו את התמונה מהאתר במידה ויש התנגדות מבעלי התמונות.

התמונה שתעשה לכם את העבודה

בעידן וירטואלי כשלנו יש חשיבות רבה לתמונות. הן תורמות המון לכל מדיה שהיא, ומאפשרות לנו להביע מסרים בצורה ברורה ומשכנעת יותר. אך יש להקפיד על שימוש במאגר תמונות איכותי.

למידע נוסף היכנסו לכתובת hayeruka-meimad.org.il

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *