הדפסה תלת מימדית

רובינו ידענו שהעתיד כבר כאן, כשהדפסות בתלת מימד הפכו לממשיות. היכולת להדפיס אובייקט שריר וקיים רב מימדי שאפשר להחזיק בידיים – כמו למשל מודל הנדסי, פסל עשוי חוטים או אבקה, ואפילו נעליים או ביגוד שמדפיסים במדפסת – הובילה אל העתיד שנראה כעת יותר ויותר חדשני ויעיל. הדפסת תלת מימד מאפשרת ייצור מגוון דגמים בגדלים שונים היישר מתוך מחשב באמצעות תוכנה מתאימה.

ההדפסה נעשית בדרך כלל על ידי מומחים שעשו בעבר פרויקטים נבחרים ושיש להם מכונת הדפסה מתאימה שיכולים להדפיס מחומרים פולימרים שכבות על גבי שכבות של חומר שיוצרים בסופו של דבר את האלמנט המודפס התלת ממדי. הטכנולוגיה מתאימה לכל מי שרוצה או צריך להדפיס  אלמנטים כמו דגמים ומבנים קטנים, מוצרי אופנה, רכיבים לתעשייה ושאר אלמנטים בעלי נפח ממשי.

 

כיום יש מספר שיטות לבצע הדפסת תלת מימד:

הדפסה תלת ממדית באמצעות חוט

הדפסה על ידי חוט פלסטיק שמתרחשת באמצעות ראש דיו וחום. הגל החם שיוצא מהמדפסת באמצעות מזרק מאפשר בנייה של הצורה הרצויה של המודל והתאמת המידות והמבנה של האלמנט המוצק.

 

הדפסה תלת ממדית באמצעות נוזל

הדפסה באמצעות נוזל נעשית כבר יותר מעשרים שנה והיא מאפשרת שימוש בנוזל פוטופולימר ליצירת אלמנט מוצק בזמן חשיפה לעור. את הנוזל מייצרים באמצעות קרני לייזר מיוחדות שיוצרות שכבות שכבות של נוזלים עד קבלת המודל הרצוי והקשיח.

 

הדפסה תלת מימד באבקה

שיטה מוכרת שמאפשרת הנחת שכבות של אבקה שמייצרת שכבות של 80 מיקרון בתא חם. באמצעות הזרקת האבקה והחום נעשה תהליך קישיון ובכך בניית אובייקטים שונים.

 

ביצוע הדפסות תלת מימד – מי עושה את זה?

כיום לא כל אחד יכול לרכוש מדפסת תלת ממדית, לכן רבים פונים לסטודיו או חברות להדפסה תלת מימד כמו INDUS3D שירותי הדפסת תלת מימד עבור התוצאות הטובות ביותר.

כללי קידום אתרים שיווק באינטרנט שיווק עסקים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עיצוב אלבום חתונה – אל תתפשרו
תמונות מחתונה? אין מה לומר, החתונה היא אירוע גדול ומשמעותי מאוד בחיים שלנו, וכדאי לכל אחד מאתנו לשמור...
קרא עוד »
מרץ 03, 2021
רכישת דומיין חדש ב-49 ש"ח בלבד
לכל עסק בימינו חייב להיות אתר אינטרנט טוב שיציג אותו ושיהיה למעשה כרטיס הביקור של העסק. אם בעבר בעלי...
קרא עוד »
מאי 29, 2013
תרגומון להורדה בחינם – למי זה מתאים?
מהו תרגומון להורדה בחינם? למי הוא יכול להתאים ומהי רמת התרגום המוצעת לכם בחינם? על כך ועוד בשורות...
קרא עוד »
מרץ 28, 2021