ככל שהטרנד לשתף דברים ברשת הופך יותר ויותר את כל ההיבטים של חיינו במדיה החברתית, הסיכוי שדברים אישיים יגיעו לידיים הלא נכונות הוא סביר למדי. מה יש לעשות כשזה קורה וממה הכי צריך להיזהר?

 

סחיטה באינטרנט – יש מה לעשות!

אתם צריכים להסתכל רק על אפליקציות כמו סנאפצ'אט או אפליקציות מתעסקות כמו Whatsapp, כדי לראות באיזו קלות מישהו יכול לשים יד על מידע או תמונות שלכם, ולהשתמש בהן נגדכם.

בין אם קרה לכם כזה דבר או שאת רוצים להימנע מדברים כאלו בעתיד, חשוב מאוד ללמוד מה יש לעשות בזמן אמת הרגע שזה קורה ולא לחכות עם זה. האקרים מתוחכמים יותר ממה שניתן לחשוב ויש להיזהר מזה.

סחיטה באינטרנט – מה עושים כבר בהתחלה?

אם נפלתם קורבן לסחיטה בסייבר, הדבר הראשון שעליכם לזכור הוא, לא לקחת את העניינים לידיים שלכם. שליחת איומים משלכם או לחיפוש נקמה בסחיטה משלכם, תביא ככל הנראה למצב חמור עוד יותר.

אם אתם עומדים בדרישות שלהם, זה רק מגדיל את הסיכוי שהם ידרשו יותר. במקום זאת, עליכם לפנות למשטרה בעניין – לא משנה עד כמה נבוך או מפורש חומר המיקוח.

 

דיווח למשטרה – האם זה המעשה הנכון?

על ידי דיווח על כך למשטרה, ייתכן שתוכלו לעצור אותם מלעשות את אותו הדבר לקורבן אחר, כאילו הם יימצאו אשמים, הם עלולים לעמוד בפני כניסה של עד שנתיים בכלא.

הדיווח לגורמים מסוימים יכולים להיות חברים, בני משפחה, מורים, מנהיגים רוחניים אזוריים או אפילו עורך דין פלילי מומחה. זה עוזר לקבל דעה חיצונית יותר לפיענוח והם עשויים להיות מסוגלים להציע לכם הכוונה או עזרה במה לעשות הלאה.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *