אחד הכלים הפרקטיים ביותר לעבודה מול עובדים, לקוחות או כל גורם אחר, הוא יצירת סרט הדרכה שמסביר כיצד לבצע את הפעולה שאנחנו מבקשים מהם לבצע או מציעים להם לעשות.

זה יכול להיות סרט הדרכה לעובדים שאנחנו מגייסים לעסק שלנו או עובדים ותיקים שצריכים לעבוד על מערכת חדשה, זה יכול להיות סרטי תדמית שמיועדים ללקוחות שרכשו מוצר או שירות וצריכים לדעת כיצד להשתמש בו, וכן זה יכול להיות סרטי תדמית או הדרכה כללי לשימוש בפרטים ושירותים שונים.

ההבנה לשם מה נועד הסרט ומי קהל היעד היא משמעותית, בתהליך, שכן זה יכול להשפיע על השאלה למה אנחנו עושים את זה וכיצד אנחנו אמורים לעשות את זה. הרי אם מדובר בסרט שנועד לצרכים מקצועיים, הגישה שלנו צריכה להיות מסוימת, בעוד שאם הסרט מיועד לקהל הרחב, הגישה צריכה להיות אחרת לגמרי. זה נכון, הן לגבי השפה בה מדברים בסרט וזה נכון גם לגבי השאלה, כיצד לגשת ליצירת הסרט בפועל.

 

כיצד יוצרים סרט הדרכה

צריך לזכור, המטרה של הסרט היא להדריך אנשים לבצע פעולה מסוימת. אנחנו צריכים לצאת מתוך נקודת הנחה שהם לא מבינים בנושא (אלא אם מדובר בסרט הדרכה מקצועי ואז ייתכן שתהיה הבנה מסוימת לצופים בסרט), כמו כן, הם צריכים להבין למה בכלל אנחנו מציעים להם את ההדרכה הזאת, מה המשמעות והחשיבות שלה.

במקרים רבים, הסרט יחליף אופציות אחרות כמו למשל חוברות הדרכה או ספרים. אנחנו צריכים להשתמש ביכולות ובאפקטים שהסרט יכול לייצר, במטרה להביא בסופו של דבר לידי כך שהסרט אכן יהיה איכותי ויביא לתוצאה שאנחנו מייחלים לה, בין אם זה מבחינה מקצועית ובין אם מבחינות אחרות.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *